Legioniści Mistrzami Polski! Żeglarska Legia druga w PEŻ ... Mistrzostwo Polski mamy we k...

MINI CAMPY

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty na wakacje dla swojego dziecka, to dobrze trafiłeś! Twoje dziecko może zostać samodzielnym żeglarzem a przy okazji spędzi fantastyczny czas podczas wielu animacji, gier i zabaw.

 

Bezpieczeństwo nad wodą: Podczas naszych mini campów uczymy zasad bezpieczeństwa nad wodą, używamy atestowanych kamizelek ratunkowych, organizujemy zajęcia z ratownikiem – wzywanie pomocy, udzielanie pierwszej pomocy, przedstawiamy zasady obowiązujące na kąpieliskach.

 

Żeglarstwo: Celem jest zdobycie umiejętności samodzielnej obsługi jachtu - przygotowanie łodzi, żagli, sterowanie, oswajanie się z wodą, nauka węzłów. Mini camp kończymy regatami na Zalewie Zegrzyńskim. Po zakończeniu turnusu skontaktujemy się z wybranymi uczestnikami celem zaproszenia do dalszej współpracy w grupie regatowej kl. Optimist.

 

Relacje: Dbamy o to aby uczestnicy dobrze czuli się w swoich grupach i mieli inspirujące otoczenie. Wiele przyjaźni zawiązanych na naszych obozach trwa do dziś. 

 

Dbanie o środowisko: Szczególną uwagę zwracamy na edukację ekologiczną naszych podopiecznych - uczymy szacunku do środowiska naturalnego. Wartości które chcemy przekazać to zasady segregacji, oszczędność surowców, dbanie o czystość środowiska. W trosce o środowisko na naszych półkoloniach ograniczamy zużycie plastiku, dlatego każdy z Legionistów używa swojego bidonu, który otrzyma w pakiecie startowym.

 

Zabawy na lądzie: W trakcie trwania mini campów poza nauką żeglowania, mamy także zaplanowany szereg zajęć oraz gier zespołowych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę.

 

Regaty obozowe: Na zakończenie turnusu mini campów każdorazowo odbywają się Regaty Obozowe, które gwarantują sportową rywalizację, świetną zabawę i niezapomniane przeżycia.

 

FABUŁY- To co nas wyróżnia

Oczywiście nasze mini campy to nie tylko żeglarstwo, dlatego dla naszych uczestników przygotowaliśmy cotygodniowe, różnorodne zajęcia tematyczne mające na celu kreatywną zabawę oraz integrację w grupie. Są to nasze autorskie fabuły przygotowane w oparciu o doświadczenie w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Zajęcia stanowią unikatową formę rozrywki.

W ciągu całego tygodnia, uczestnicy m.in. zamieniają się w Piratów mających za zadanie zbudowanie tratwy, dzięki której dostaną się na Wyspę Skarbów, rozwiązują skomplikowane zagadki podczas gier terenowych, ale przede wszystkim doskonale się bawią spędzając czas na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. 

 

 

 

BAZA I TERMINY

Miejsce, w którym organizowane są mini campy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zegrzyńskiego z dostępem do jeziora, jest to oficjalna baza sekcji żeglarskiej Legii Warszawa.

Terminy mini campów (do wyboru w czasie rejestracji - "Zapisz się"):

1 Turnus 27.06- 01.07.2022

2 Turnus 04-08.07.2022

3 Turnus 11-15.07.2022

4 Turnus 18-22.07.2022

5 Turnus 25-29.07.2022

6 Turnus 01-05.08.2022

7 Turnus 08-12.08.2022

8 Turnus 15-19.08.2022

9 Turnus 22-26.08.2022 

 

RAMOWY PROGRAM DNIA

08.00 – Wyjazd z Warszawy

09.00 – Powitanie nad Zegrzem, apel

09.10 – Drugie śniadanie

09.30 – Zajęcia na jachtach Optimist w parach– 3 godz.

13.00 – Obiad 

14.00 – Blok zajęć zgodnie z tematem przewodnim tygodnia – 2 godz.

16.00 – Podwieczorek

17.00 – Wyjazd do Warszawy

18.00 – Przyjazd do Warszawy

 

TRANSPORT

Transport dzieci na miejsce mini campu realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym pojeździe znajdują się wychowawcy, którzy zapewniają dzieciom opiekę już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

 

PRZYSTANKI

Dworzec Centralny, Metro Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Rondo Radosława, Rondo Starzyńskiego, Rondo Żaba, Metro Młociny, Modlińska,  Jabłonna, Legionowo.

 

WYŻYWIENIE

Wyżywienie zapewnia nam restauracja Hotelu 500.

 

KADRA

Nasz zespół składa się z kierownika wypoczynku, wychowawców, instruktorów i trenerów mających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobytym w kraju oraz za granicą. 

 

SPRZĘT

Nasze wyposażenie stanowi flota jachtów klasy Optimist, jacht Delphia 16, deski windsurfingowe, 2x ponton asekuracyjny, flota jachtów kabinowych, różnorodny sprzet do uprawiania sportów wodnych i gier zespołowych. 

 

UBEZPIECZENIE

Wszyscy uczestnicy mają zapewnione ubezpieczenie NNW podczas zajęć.

 

CENA

Płatność jednorazowa (z góry)- 1299 PLN

Płatność ratalna (zaliczka 500 PLN + dopłata 899 PLN) - 1399 PLN

W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających organizację zajęć opłata za półkolonie zostanie zwrócona w całości.

 

Cena nie zawiera atrakcji dodatkowych:  

*Rejs Motorówką:

Rejs motorówką RIB 150 KM może być emocjonujący niczym kolejka górska na wodzie! Najbardziej zwrotna motorówka nad Zalewem Zegrzyńskim - frajda którą dzieci będą wspominały przez całe wakacje! Cena: 49 zł 

 

*Dostęp do cyfrowego albumu ze zdjęciami:

W ramach pamiątki z półkolonii udostępniamy cyfrowy album ze zdjęciami dzieci, wykonany przez profesjonalnych fotografów. Cena: 34 zł

 

*Koszulka

Limitowana edycja koszulek Legii Warszawa dedykowana dla sekcji żeglarskiej. Cena: 39 zł


       

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie