Legioniści Mistrzami Polski! Żeglarska Legia druga w PEŻ ... Mistrzostwo Polski mamy we k...

AKTUALNOŚCI

2021-06-11 10:48

Zapraszamy do Sekcji Żeglarskiej Legii Warszawa!

Fot. Dariusz Urbanowicz/sailinglegia.pl

Powiedzieć, że żeglarstwo to piękny sport to nic nie powiedzieć. To dyscyplina sportu wymagająca nie lada krzepy, kociej sprawności, pewności siebie, odpowiedzialności i umiejętności podejmowania decyzji. Mówi się, że wyścig żeglarski to partia szachów błyskawicznych na wodzie, tyle że ruchów do wykonania są tysiące.

Legia Sailing Schools rozpoczyna doroczny nabór do sekcji żeglarskiej dla dzieci w wieku 6-14 lat. Jak w poprzednie wakacje, nabór ma formę półkolonii – tygodniowych turnusów, które odbywają się w bazie żeglarskiej Legii – w Zegrzu Południowym. Tych kilka dni zajęć praktycznych i teoretycznych, w zmyślny sposób sprzężonych z doskonałą zabawą, pozwala trenerom na wyłonienie diamentów, które później będzie można oszlifować, by doprowadzić do prawdziwego mistrzostwa. 

Jezioro Zegrzyńskie to idealny akwen do rozpoczęcia przygody z wiatrem i wodą. To na „Oceanie Zegrzyńskim” właśnie wykuły się trzy polskie medale olimpijskie – złoto i brąz Mateusza Kusznierewicza i brąz Zofii Klepackiej. Zresztą Zosia żegluje w barwach Sailing Legia i za kilka tygodni będzie reprezentować Polskę podczas swoich czwartych igrzysk.

 

Półkolonie pomyślane są tak, aby możliwie jak najbardziej odciążyć rodziców. Dzieci zabierane są z centralnych miejsc Warszawy minibusem i zawożone nad Zalew. Tam jedzą śniadanie i ruszają po przygodę. Uczą się podstaw, taklowania jachtów, wszelkich zasad, a w żeglarską rzeczywistość wprowadzają ich doświadczeni trenerzy, którzy od lat uczą najmłodszych fachu regatowego. W przerwach między żeglowaniem o dobrą zabawę zadbają wychowawcy i animatorzy. Dzieci się nie nudzą, a do domów wracają z pełnymi brzuchami (w ciągu dnia jedzą trzy posiłki w restauracji Hotelu500), zmęczone, ale szczęśliwe. Najlepsi zostaną zaproszone do szkółki żeglarskiej.

Szkolenie odbywa się na jednostkach klasy Optimist – to najpopularniejsza łódka na świecie właśnie do stawiania pierwszych regatowych kroków. Jest bezpieczna, intuicyjna i prosta w obsłudze. Podczas zajęć na wodzie trenerzy na pontonach asekurują dzieci z najbliższej odległości. Zajęcia dotyczą nie tylko efektywnej żeglugi, rozumienia podstaw fizyki żeglowania, ale także sytuacji kryzysowych (wywrotki, stawianie łódki…). Ma to na celu przygotowanie młodych zawodników do sytuacji nieoczekiwanych. Kwestią nadrzędną jest bezpieczeństwo. Kandydaci do sekcji zostaną wyposażeni w kamizelki asekuracyjne gwarantujące komfort na wodzie. Dzieci są ubezpieczone NNW.

 

 

 

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ DZIŚ KLIKAJĄC (TUTAJ)

 

BAZA I TERMINY

Miejsce półkolonii znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zegrzyńskiego z dostępem do jeziora, jest to oficjalna baza sekcji żeglarskiej Legii Warszawa.

 

Terminy półkolonii (do wyboru w czasie rejestracji - "Zapisz się"):

 

1 Turnus 28.06- 02.07.2021

2 Turnus 05-09.07.2021

3 Turnus 12-16.07.2021

4 Turnus 19-23.07.2021

5 Turnus 26-30.07.2021

6 Turnus 02-06.08.2021

7 Turnus 09-13.08.2021

8 Turnus 16-20.08.2021

9 Turnus 23-27.08.2021 

 

 

RAMOWY PROGRAM DNIA

 

08.00 – Wyjazd z Warszawy

09.00 – Powitanie nad Zegrzem, apel

09.10 – Drugie śniadanie

09.30 – Zajęcia na jachtach Optimist w parach– 3 godz.

13.00 – Obiad – 1 godz.

14.00 – Blok zajęć zgodnie z tematem przewodnim tygodnia – 2 godz.

16.00 – Podwieczorek

17.00 – Wyjazd do Warszawy

18.00 – Przyjazd do Warszawy

 

 

TRANSPORT

 

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym pojeździe znajdują się wychowawcy, którzy zapewniają dzieciom opiekę już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

 

 

PRZYSTANKI

 

Dworzec Centralny, Metro Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Rondo Radosława, Rondo Starzyńskiego, Rondo Żaba, Metro Młociny, Modlińska,  Jabłonna, Legionowo.

 

 

WYŻYWIENIE

 

Wyżywienie zapewnia nam restauracja Hotelu 500.

 

 

KADRA

 

Nasz zespół składa się z kierownika wypoczynku, wychowawców, instruktorów i trenerów mających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobytym w kraju oraz za granicą. 

 

Półkolonie SAILING LEGIA każdorazowo są zgłaszane do Kuratorium Oświaty i podlegają pod nadzór Kuratorium, Sanepidu oraz Straży Pożarnej.

 

 

SPRZĘT

 

Nasze wyposażenie stanowi flota jachtów klasy Optimist, jacht Delphia 16, deski windsurfingowe, 2x ponton asekuracyjny, flota jachtów kabinowych, różnorodny sprzet do uprawiania sportów wodnych i gier zespołowych. 

 

 

UBEZPIECZENIE

 

Wszyscy uczestnicy mają zapewnione ubezpieczenie NNW podczas zajęć.

 

 

CENA

 

Płatność jednorazowa (z góry) - 1099 PLN

 

Płatność ratalna (zaliczka 500 PLN + dopłata 699 PLN) - 1199 PLN

 

W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających organizację zajęć opłata za półkolonie zostanie zwrócona w całości.

 

 

Cena nie zawiera atrakcji dodatkowych:  

 

*Rejs Motorówką:

 

Rejs motorówką RIB 150 KM może być emocjonujący niczym kolejka górska na wodzie! Najbardziej zwrotna motorówka nad Zalewem Zegrzyńskim - frajda którą dzieci będą wspominały przez całe wakacje! Cena: 49 zł 

 

 

*Dostęp do cyfrowego albumu ze zdjęciami:

 

W ramach pamiątki z półkolonii udostępniamy cyfrowy album ze zdjęciami dzieci, wykonany przez profesjonalnych fotografów. Cena: 34 zł

 

 

*Koszulka

 

Limitowana edycja koszulek Legii Warszawa dedykowana dla sekcji żeglarskiej. Cena: 39 zł

 

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ DZIŚ KLIKAJĄC (TUTAJ)

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SAILING SCHOOLS
Legia Sailing Schools

Złote medale Mistrzostw Polski: 18

Medale Mistrzostw Świata: 2

Medale olimpijskie: 1

zobacz całą mapę
Legia Sailing Schools na Instagramie